Шпионска, мала безжична WIFI камера 1080Р

  • 12 In Stock

  • 0 Review(s)

Price :

10.57€

Product SKU: IUX8612Oa2

Обезбеди го твојот дом – Оди безгрижно на летување, зимување или на работа и следи ги настаните во твојот дом на твојот паметен уред!

Поврзи ја со телефонот – Поврзи ја камерата со телефонот, таблетот или компјутерот со Wi-Fi конекција и ќе можеш да ја видиш просторијата што ја снима камерата во секое време.

Безгрижно излези од дома – Постави камера за да го надгледува твојот дом за тебе кога не си дома!

Ноќен режим – Дури и кога е целосно темно, оваа камера ги открива и најмалите детали.

Целосна ротација – Најголемата предност на камерата е широкиот агол на фотографирање благодарение на 360 степени ротација на страна и 120 степени нагоре и надолу.

Ако ти треба мала, дискретна, но ефикасна камера за видео надзор што ќе можеш да ја поврзиш со телефонот, таблетот или компјутерот и да ги следиш настаните дури и кога не си дома, тогаш оваа Wi-Fi камера е совршен избор за тебе!

Камерата има можност да снима ноќе со инфрацрвена технологија која ја има интегрирано во неа. Сензорите за движење работат исто како и во дневен режим.

Едноставно постави ја камерата на саканата локација и поврзи ја со телефонот преку апликација (вклучено упатство за користење). Батеријата издржува 1 час со едно полнење, но може да биде поврзана со полначот и да работи 24/7.

Се полни со USB кабел кој доаѓа во пакувањето.

Покрај тоа што е одлично решение за обезбедување на твоето место на живеење, можеш да ја користиш и додека возиш, обезбедувајќи ти доказ во случај на сообраќајна несреќа, или додека спортуваш.

HD камерата работи со сензор за движење кој снима сè на длабочина од 15 метри и под агол од 150 степени, што ја прави исклучително практична за снимање настани во затворен простор.

Опсегот на ноќно гледање може да достигне 5M и можеш да го вклучиш или исклучиш од далечина преку апликацијата.

Поради своите исклучително мали димензии идеална е за поставување насекаде.

Технички карактеристики:

  • Големина: 4,4 x 4,4 x 2,5 cm
  • Видео резолуција: 1080P
  • Интервал на снимање: 5м2
  • Поддршка 128G TF картичка (не е вклучена)
  • Објектив за ноќно гледање: 2 MP
  • USB полнење

 


Ratings & Reviews

0.0

No Review Found.


To Review


To Comment